Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie

LZD | Wydział Leśny | SGGW
Działalność CEPL | Ważne adresy | Obiekty dydaktyczne | Święta w LZD |Jak do nas trafić | Kontakt
Lekcje w lesie | Program dla szkół | Szkolenia | Konkursy | Materiały dydaktyczne
Zapraszamy | Współczesne zagadnienia edukacji leśnej | Aktywne metody ochrony przyrody | Zorganizuj konferencję w Rogowie
Wydawnictwa | Artykuły | Galeria zdjęć
Informacje ogólne | Komitet Redakcyjny | Zeszyty SiM | Informacje dla autorów | Recenzja | Kontakt | Zamawianie
Aktualności | O Muzeum | Zwiedzanie | Edukacja | Kontakt
Założenia | Aktualności | Edycje | Promocja | Wydawnictwa | Artykuły | Zdjęcia i głosy sów | Sowoteka | Wypluwnik | Sztuczne gniazda

Muzeum Lasu i Drewna w Rogowie

Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej

Kolekcja owadów

Biegacz szykowny

 

Biegacz fioletowy (Carabus violaceus)
Biegacz granuklowany (Carabus granulatus)
Biegacz skórzasty (Carabus coriacens)
Biegacz szykowny (Carabus nitens)
Biegacz wręgaty (Carabus cancellatus)
Biegacz zielonozłoty (Carabus auronitens)
Bielinek kapustnik (Pieris brassicae )
Bogatek wiejski (Buprestis rustica)
Bucz olchowiec (Xiphidia camelus)
Bycznik (Typaeus typhoeus)
Choinek szary (Brachyderes incanus)
Chrabąszcz kasztanowowiec (Melolontha hippocastani)
Chrabąszcz majowy (Melolontha melolontha)

Jelonek rogacz

  Dostojanka malinowiec (Argynnis paphia)
Dostojka ino (Brenthis ino)
Drzeworadek dębowy (Xylotrechus antilopae)
Dyląż garbarz (Prionus coriarius)
Fruczak gołąbek (Macroglossum stellatarum)
Gąsiennicznik (Ichneumonidae)
Guniak czerwczyk (Rhizotrogus solstitiale)
Hurmak olchowiec (Agelastica alni)
Hurtnica pospolita (lasius niger)
Jedwabek brunatny (Serica brunnea)
Jelonek rogacz (Lucanus cervus)Kluk (Otiorhynchus sp.)
Kłopotek czarny (Spondylis buprestoides)
Kosmatek pospolity (Tropinota hirta)
Kostrzeń (Sinodendron cylindricum)
Kowal dwuplamy (Pyrrhocoris apterus)
 

Kruszczyca złotawka

  Kozioróg bukowiec (Cerambyx scopoli)
Kozioróg dębosz (Cerambyx cerdo)
Kraśnik sześcioplamek (Zygaena filipendulae)
Kruszczyca złotawka (Cetonia aurata)
Kulczanka (Lixus sp.)
Kwiatomir czteroplamy (Pachyta quadrimaculata)
Kwietnica miedzista (Netocia metallica)
Kwietniczek czterokropkowy (Anthaxia quadripunctata)
Latolistek cytrynek (Gonepteryx rhamni)
Listnik zmiennobarwny (Anomala dubia)
Lotnica zyska (Aglia tau)
 

Modraszek alexis

  Miedziak sosnowy (Chalcophora mariana)
Mieniak strużnik (Apatura ilia)
Miernik zieleniak (Geometra papilionaria)
Modraszek alexis (Glaucopsyche alexis)
Mrówka rudnica (Formica rufa)
Naliściak (Phyllobius arbarator)
Naliściak pokrzywowiec (Phyllobius urticae)
Namiotówka dębolistna (Gastropacha quercifolia)
Nastrosz lipowiec (Mimas tiliae)
Nastrosz topolowiec (Laothoe populi)
Niedźwiedziówka nóżkowa (Arctia caja)
Nieskorek czarny (Ectinus aterrimus)

Pływak żółtobrzeżek

  Odorek jednobarwek (Palomena virdissima)
Ogniczek czerwony (Pyrrochroa)
Ogończyk wiązowiec (Satyrium w-album)
Ogrodnica niszczylistka (Phylloperta horticola)
Opiętek dwuplamy (Agrilus biguttatus)
Opiętek oliwkowy (Agrilus
Opiętek zielony (Agrilus viridis)
Ostrokrywka (Oxymirus cursor)
Oszynda leszczynowiec 9Apoderus coryli)
Pachnica dębowa (Osmoderma eremita)
Paśnik niszczyciel (Plagionotus deteritus)
Paśnik pałączasty (Plagionotus arcuatus)
Paź królowej (Papilio machaon)
Pienik olchowiec (Aphrophora alni)
Pływak żółtobrzeżek (Dytiscus marginalis)
Podryjek dębowiec (Attelabus nitens)
Podrzut szary (Adelocera murina)
Ponęć lśniący (Selatosomus aeneus)
Poskrzypka liliowa (lilioceris lilii)
Pozornik malutki (Trachys minuta)
Przypłaszczek granatek (Phaenops cyanea)
 

Sadownik wierzbowiec

  Rębacz pstry (Rhagium inquisitor)
Rębacz szary (Rhagium mordax)
Rohatyniec nosorożec (Oryctes nasicornis)
Rolnica tasiemka (Noctua pronuba)
Rozpucz lepiężnikowiec (Liparus glabrirostris)
Rusałka ceik (Polygonia c-album)
Rusałka pawik (Inachis io)
Rynnica olchowa (Linaeidea aenea)
Rynnica topolowa (Chrysomela populi)
Rzemlik plamisty (Saperda scalaris)
Sadownik wierzbowiec (Nynphalis polychlotos)
Sieciech niegłębek (Philopedon plagiatus)
Skorobieżek miedziak (Amara aenea)
Słonik (Curculio venosus)
Słonik żołędziowiec (Curculio glandium)
Smolik drągowinowiec (Pissodes piniphilus)
Smolik sosnowy (Pissodes pini)
Smolik znaczony (Pissodes castaneus)
Sprężyk (Athous subfuscus)
Sprężyk (Prosternon tesseuatum)
Sprężyk sosnowy (Ampedus sanguineus)
Stonka ziemniaczana (Leptinotarsa duodecemlineata)
Strojnica baldaszówka (Graphosoma lineatum)
Susówka dębówka (Haltica quercetorum)
Szarek siwy (Cleonus glaucus)
Szarynka iwówka (Lochmaea caprae)
Szeliniak sosnowy (Hylobius abietis)
Szubarga rudonoga (Phytodecta rufipes)
Szykoń czarny (Pterostichus niger)
Ściga fioletowa (Callidium violaceum)
 

Turkuć podjadek

 

Trzpiennik olbrzym (Urocerus gigas)
Turkuć podjadek (Gryllotalpa gryllotalpa)
Tycz cieśla (Acanthocinus aedilis)
Wałczyk (Magdalis memnonia)
Wonnica piżmówka (Aromia moschata)
Wykaraczek sosnowy (Criocephalus rusticus)
Wynurt (Ceruchus chrysomelinus)
Zawisak tawulec (Sphinx ligustri)
Zbrojec dwuzębny (Picromerus bidens)
Zdobnik brzozowiec (Byctiscus betulae)
Zdobnik topolowiec (Byctiscus populi)
Zgarb rogaty (Centrotus cornutus)
Zgłębiec trzpiennikowiec (Rhyssa persuasoria)
Zmierzchnica trupia główka (Acherontia atropos)
Zmorsznik (Leptura mimica)
Zmorsznik czerwony (Corymbia rubra)
Zmrocznik gładysz (Deilephila elpenor)

Żuk leśny

 

Zmróżka złotawa (Cryptocephalus sericeus)
Zorzynek rzeżuchowiec (Anthocharis cardamines)
Zwijacz czarny (Deporaus coccinea)
Żerdzianka krawiec (Monochamus sartor)
Żerdzianka sosnówka (Monochamus galloprovincialis)
Żerdzianka Urussowa (Monochamus urusovi)
Żuk leśny (geotrupes stercorosus)
Żuk wiosenny (Geotrupes vernalis)

 

 

O nas | Dojazd | Kontakt | Aktualizacja: 23.11.2015 | © Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej